Tag Archives: kwasniak nieruchomosci rzeszow

Podłoże gruntowe pod budynkiem

O trwałości i stateczności budynku stanowi nie tylko konstrukcja nośna, ale również rodzaj podłoża gruntowego, który znajduje się pod projektowanym budynkiem. Ważnym elementem w procesie projektowania obiektu budowlanego jest klasyfikacja gruntu i ogólna analiza podłoża gruntowego. Grunty klasyfikuje się ze względu na kilka podstawowych cech, czyli na podstawie składu gruntu, wilgotności oraz ich zagęszczenia, należy także pamiętać o takich parametrach jak skład granulometryczny, który wyraża wielkość średnic ziaren gruntu, plastyczności czy pochodzenia podłoża gruntowego. Grunty podzielić można w ogólności na naturalne, wulkaniczne, który powstają w wyniku erupcji wulkanu i procesów w nim zachodzących, organiczne czy antropogeniczne, czyli stworzone w sposób sztuczny przez człowieka. Dodatkowo grunty naturalne dzieli się ze względu na grubość ziaren na drobnoziarniste, gruboziarniste oraz bardzo gruboziarniste. Do drugiej grupy można zaliczyć bodaj najpopularniejsze grunty, czyli piasek oraz żwir, z którymi ludzie mają kontakt na co dzień. Aby ustalić udział różnych frakcji należy przeprowadzić tak zwaną analizę granulometryczną, która określa procentowy udział masowy ziaren o danej średnicy w badanym gruncie. Potem możliwe jest wykonanie wykresu uziarnienia, który świetnie charakteryzuje badany grunt. Z tego też wykresu można wywnioskować całkiem dużo cech danego podłoża gruntowego.

Cześć, mam na imię Rozalia i jestem agentem nieruchomości. Od długiego czasu prowadzę tego bloga i jestem bardzo zadowolona z tego, iż tak dużo ludzi go odwiedza. Ciekawostki i informacje ze świata nieruchomości na prawdę robią duże wrażenia! Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do kontaktu!

Czeka cię dużo ciężkiej pracy

Chcesz posiadać swój wymarzony dom? Projektowanie własnego domu może być najlepszym sposobem, aby to zrealizować. Czeka cię dużo ciężkiej pracy i może to być stresujące, ale jeśli zrobisz to prawidłowo to przekonasz się, że jest to inwestycja w którą warto włożyć wysiłek. Odpowiednie kroki powinny dać pożądany efekt końcowy. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to mieć wstępną konsultację z renomowanym architektem, który może dać dobry start w tym procesie. On pomoże Ci przemyśleć całość koncepcji- sprowadzi od marzeń do rzeczywistości. Aby wziąć udział w tych konsultacjach, trzeba odwiedzić domy w ulubionych dzielnicach i zobaczyć jakie można spotkać domy w tych obszarach. To pomoże Ci dowiedzieć się, co chcesz i co ci się nie podoba. Rób notatki i zdjęcia, jeśli możesz, a później pokażesz je architektowi. Następną rzeczą, którą musisz zrobić, to zorganizować swoje marzenia. Tzn. przygotuj kilka arkuszy papieru albo jeszcze lepiej notebook graficzny. Usiądź w miejscu w którym możesz zebrać myśli, przelać na papier tak je masz w swoim umyśle. Możesz naszkicować, umieścić zdjęcia, cytaty, oraz listę wykonawców, a także wszelkie inne informacje, które mogą być istotne dla projektu. Dowiedz się, czy te rzeczy są „must have”, a które nie są aż tak potrzebne. Teraz musisz zdecydować, czy chcesz, aby Twój dom zbudowany był w mieście czy na wsi, czy chcesz aby był przestronny czy raczej kompaktowy, lub czy chcesz mieć zielony czy standardowo zaprojektowany dom. Te wszystkie rzeczy to czynnik w twoim budżecie One będą kierować cię w kierunku, w który trzeba iść. Bądź cierpliwy i poświęć na to tyle czasu, ile potrzebujesz, a wyniki będą na pewno zadowalające.

Cześć, mam na imię Rozalia i jestem agentem nieruchomości. Od długiego czasu prowadzę tego bloga i jestem bardzo zadowolona z tego, iż tak dużo ludzi go odwiedza. Ciekawostki i informacje ze świata nieruchomości na prawdę robią duże wrażenia! Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do kontaktu!